Overslaan en naar de inhoud gaan

Kroon.                               Minks wekelijkse column 20-5-2026

Kroon.                               Minks wekelijkse column 20-5-2026

 

Al eerder had ik iets “grappigs” gemeld over mijn steeds rapper voortschrijdende jaren en de bijbehorende ongemakken.

Ja uhhhhh dit wordt geen ouwe lullen zeikverhaal, das beloofd.

Maar toch………. van de week was ik in de keuken bezig en er moest zo nodig iemand een hamburger. Daar ging die dan: oventje aan, sla, tomaat en cheddar klaarleggen, hamburger en broodje in de oven, 220 graadjes, broodje na 5 minuten eruit, dan de mayo op het broodje, sla en tomaat dr’op en dan nog ff de auwegurk, de augurk………de aug……… ze draaien die potten steeds strakker dicht, dat doen ze gewoon expres. Hij zat ‘pot’verdomme ‘moervast’.

Het hulpstuk van de dag kwam binnen en zag een amechtig hijgende ex-macho met een verhit ‘hoof’ en hulpeloze blik. “Zal ik ff”, vroeg het 17-jarig schatje. Ze pakte de pot over en schroefde het deksel, hetzij met iets van moeite, los.

Met een triomfantelijke blik, pretoogjes en een luchtig “alsjeblieft” gaf ze de pot terug en liep, of er niets gebeurd was, naar de bijkeuken. “Koffie Mink?”.

 

Ja, dat echt kracht zetten wordt met mijn rechter hand steeds lastiger.

De 1 zegt artrose de ander reuma, er zijn pilletjes voor of een operatie, maar pillen zijn slecht voor het levertjuh, en zo’n ingreep geeft ook geen zekerheid.

Tis gewoon slijtage en dat mag ook wel, dat lichaam heeft al wat af gerotzooid in de 7 decennia van zijn intensief, merendeels ‘vrije jongens’ bestaan.

Ben van alles geweest en dat zeker niet voor een 32-urige werkweek en zoveel vrije dagen dat je bijna geen tijd over hebt om op je werk te verschijnen.

Kijk, zo lang het kan blijf ik (wel wat minder) werken, t’ gaat best en ik tel liever ervaringen dan geraniumblaadjes met sluimermuziek op de achtergrond.

 

Weet je, ik zie intensief bezig zijn op mijn leeftijd steeds meer als een soort van zegen, zo van jij mag nog wel. Er zijn er zat die al op non-actief staan, qua tijd van leven, mobiliteit of omdat ze eenvoudigweg liever helemaal niets doen.

Ben me wel alvast mentaal aan het voorbereiden op het immobiele gedeelte van mijn bewust verblijf op deze aardkloot. Heb daar een goed plan voor.

Van lieverlee zit je toch in een kamertje met een rail in het plafond zodat de verpleegster je zo, arbo-technisch-verantwoord, naar de wc kan roetsjen.

Dan wil ik een PC met schermen om de foto’s van mijn vele gebeurtenissen te kunnen bekijken en ordenen, en verhalen schrijven natuurlijk, lijkt me top.

Berg Nespresso’s erbij en ik zit gebakken, tenzij ik voortijdig uitstap dan.

Voorlopig draag ik de kroon van mijn ouderdom met trots, alleen de doornen die af en toe in mijn hoofdhuid dringen, daar moet ik toch wel ff aan’ wennen.

 

Tekst: Mink Out.                          Bundels verkrijgbaar op: www.conckshop.nl

 

1894 Interior with an old man enjoying his pipe and an akvavit. Peder Mønsted (Danish painter) 1859 – 1941.