Overslaan en naar de inhoud gaan

Een zalig Pasen allemaal… We zijn van zaterdag 4 t/m donderdag 9 april gesloten…

Goede baan.                           Minks wekelijkse column 15-4-2026

Goede baan.                           Minks wekelijkse column 15-4-2026

 

Ja met school ging het toentertijd niet zo goed. Niet dat hij dom was of zo, maar hij had gewoon geen zin in al dat leergedoe.

Hij maakte thuis wel veel uren, dat wil zeggen slapend in zijn bed of achter de spelcomputer. Regelmatig slungelde hij naar de huiskamer met als tussenstop de koelkast om zijn eeuwige honger te stillen.

Met een stapel etenswaar plofte hij dan neer op de bank en nam bezit van de afstandsbediening, veelal beëindigd door een preek van zijn vader en moeder.

U kent dat wel, de geijkte uitspraken dat het hier geen hotel was en dat hij een andere studie moest gaan volgen of werken. Zoals nu kon het niet verder.

Met zijn ruige haardos en gedachten danig in de war keek hij ze dan verbaasd aan en trok zich, zonder één kwaad woord, lusteloos terug op zijn slaapkamer, alwaar hij wéér troost en rust vond in zijn bed of vertier zocht in het gamen.

 

Na een half jaar zeuren en soebatten van zijn ouders reageerde hij op een baan bij Defensie, ze zaten daar te zweten om mensen, hij moest toch wat.

Aannemen zouden ze hem toch niet, dat wist hij wel zeker, totdat er plots een bericht was dat hij kon komen praten over een baan bij het leger.

Nou, ze zochten mensen die goed waren met een joystick en na een test die hij uiteraard glansrijk aflegde kon hij beginnen. Eerst de basisopleiding als soldaat en daarna een specialistenopleiding als droneoperator/dronepiloot.

Hij begon meteen goed te verdienen en na de opleidingen nog veel beter.

Op zijn afdeling stond hij al snel bekend als the wizard, zo behendig was hij met het pientere pookje om de drones te besturen, hij had er plezier in.

Het ging hem voor de wind, hij nam een leuke vrouw en dito kinderen en een ruim huis in 1 van de 5 gemeentes die Rob Jetten aan Nederland had beloofd.  

 

Nou zijn drones mooie dingen, je kunt er vakantiefilmpjes mee maken, pakjes mee bezorgen, ramen zemen, branden blussen, observeren, maar ook vechten.

En dat was precies wat hem gebeurde, de vlam sloeg in de pan en hij moest.

Het was een soort kantoorbaan, gevaar liep hij in het geheel niet zeg maar ff.

Hij kwam sjofeltjes gekleed op het werk, knipte het scherm aan en begon te jagen op de vijand, net als thuis met een zak Dorito’s en wat blikjes Red Bull.

Een soort spelletje, maar dan in het echt. Als hij thuis kwam speelde hij met zijn kinderen in de tuin, terwijl hij andere kinderen die luxe zojuist voor altijd ontnomen had. Maar het moest gebeuren, als hij het niet deed, dan was er wel een ander. Je moest er maar niet te veel bij stil staan. t’ Was een goede baan.

 

Tekst: Mink Out.                          Bundels verkrijgbaar op: www.conckshop.nl

 

1912 Esbjorn Doing his Homework. Carl Larsson.